Ünlü analistler Bitcoin için kritik seviyeyi söyledi!

Ünlü analistler Bitcoin için kritik seviyeyi söyledi!
Haber Tarihi: 13.07.2024

Bir kripto analistine göre Bitcoin‘in 7 bin dolara yükselişi, “kaçış hızına” doğru ivmelenmesinin başlangıcı olabilir.

Kaçış hızı, astrofizikte, bir nesnenin, bir gezegen veya ay gibi bir gök cisminin yerçekimi alanından daha fazla itiş olmadan kaçması için gereken minimum hızı tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Kripto analisti James Check, 21 Mayıs tarihli bir piyasa raporunda bu terimi, Bitcoin’in 73.000 doları tekrar aldığında neler yapabileceğini açıklamak için kullandı. Ayrıca Check, kripto para piyasasının henüz doygunluğa ulaşmadığını ifade etti.


Kripto uzmanlarından çarpıcı yorumlar geldi!

Check, “Coşkudan coşkuya geçiş hızlı bir şekilde gerçekleşebilirken, sanki coşkudan kaçış hızı noktasına henüz ulaşmamışız gibi geliyor” diye açıkladı. 3.000 dolarlık bir fiyat yükselişi için güçlü temel temeller oluşturarak, “Hala istikrarlı, istikrarlı, coşkulu ama daha da önemlisi boğanın coşkulu bir aşamasındayız” dedi.

Bununla birlikte, bu fiyat noktasının aynı zamanda Bitcoin’i 155 günden daha kısa bir süre boyunca tutan cüzdanlarının artık “yeterli kâr” elde ettiği nokta olduğu ve bunun dasatışa yol açabileceği konusunda da uyardı. Diğer birkaç kripto analisti de piyasa coşkusunun henüz gerçekleşmediği konusunda hemfikir.

Popüler analist Matthew Hyland, 22 Mayıs’ta X’te yayınlanan bir gönderide “Bitcoin 70 bin dolarda ve çok az heyecan ve coşku yok, bundan hoşlanmanız gerekiyor” dedi. Bir diğer analist Jelle, “Bitcoin’in fiyat keşfine girmesine az kaldı” dedi.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.